| Tillverkarens artikelnummer : | SMBJ58CA M4G | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | TSC (Taiwan Semiconductor) | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | SMBJ58CA M4G(1).pdfSMBJ58CA M4G(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | SMBJ58CA M4G |
|---|---|
| Tillverkare | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Beskrivning | TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | SMBJ58CA M4G(1).pdfSMBJ58CA M4G(2).pdf |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 58V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 93.6V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 64.4V |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Serier | SMBJ |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Förpackning / Fodral | DO-214AA, SMB |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 6.7A |
| Kapacitans @ Frekvens | - |
| Tvåriktade kanaler | 1 |
| Basproduktnummer | SMBJ58 |
| tillämpningar | General Purpose |







TVS DIODE 58VWM 93.6VC
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
TVS DIODE 58V 93.6V SMB
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AA
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
TVS DIODE 58V 93.6V SMB
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AA