| Tillverkarens artikelnummer : | V375C48T75BN2 | RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Vicor | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER 48V 75W | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | V375C48T75BN2(1).pdfV375C48T75BN2(2).pdfV375C48T75BN2(3).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | V375C48T75BN2 |
|---|---|
| Tillverkare | Vicor |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER 48V 75W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | V375C48T75BN2(1).pdfV375C48T75BN2(2).pdfV375C48T75BN2(3).pdf |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 48V |
| Spänning - Isolering | 3 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 250V |
| Spänning - Ingång (Max) | 425V |
| Typ | Isolated Module |
| Storlek / Dimension | 2.28' L x 1.45' W x 0.62' H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) |
| Serier | MICRO (75W) |
| Effekt (Watt) | 75 W |
| Förpackning / Fodral | Quarter Brick |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 100°C |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Funktioner | OVP, UVLO |
| Effektivitet | 84.1% |
| Ström - Utgång (Max) | 1.56A |
| Basproduktnummer | V375C48T75 |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |








DC DC CONVERTER 48V 75W
DC DC CONVERTER 48V 75W
DC DC CONVERTER 48V 75W

DC DC CONVERTER 48V 75W

DC DC CONVERTER 48V 75W

DC DC CONVERTER 48V 75W

DC DC CONVERTER 48V 75W
DC DC CONVERTER 5V 100W

DC DC CONVERTER 48V 75W
DC DC CONVERTER 48V 75W