| Tillverkarens artikelnummer : | TM3B476M6R3LBA |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Vishay / Sprague |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | TM3B476M6R3LBA(1).pdfTM3B476M6R3LBA(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | TM3B476M6R3LBA |
|---|---|
| Tillverkare | Vishay / Sprague |
| Beskrivning | CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | TM3B476M6R3LBA(1).pdfTM3B476M6R3LBA(2).pdf |
| Spänningsvärde | 6.3 V |
| Typ | Molded |
| Tolerans | ±20% |
| Storlek / Dimension | 0.138' L x 0.110' W (3.50mm x 2.80mm) |
| Serier | TANTAMOUNT®, TM3 |
| Förpackning / Fodral | 1411 (3528 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Tillverkarens storlekskod | B |
| Livstid @ Temp. | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.083' (2.10mm) |
| Funktioner | High Reliability |
| Felaktighet | - |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | 1.9Ohm |
| Kapacitans | 47 µF |







CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411