| Tillverkarens artikelnummer : | 7447462100 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Wurth Electronics | Lager skick : | 21246 pcs Stock |
| Beskrivning : | FIXED IND 10UH 2.5A 80 MOHM TH | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 7447462100.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 7447462100 |
|---|---|
| Tillverkare | Wurth Electronics |
| Beskrivning | FIXED IND 10UH 2.5A 80 MOHM TH |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 21246 pcs |
| Datablad | 7447462100.pdf |
| Typ | Wirewound |
| Tolerans | ±20% |
| Leverantörs Device Package | - |
| Storlek / Dimension | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Skärm | Unshielded |
| Serier | WE-TI |
| betyg | - |
| Q @ Freq | - |
| Förpackning | Bulk |
| Förpackning / Fodral | Radial |
| Andra namn | 732-2569 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Material - Kärna | Ferrite |
| Tillverkarens normala ledtid | 18 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Induktansfrekvens - Test | 1kHz |
| Induktans | 10µH |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Frekvens - Självresonans | 28MHz |
| detaljerad beskrivning | 10µH Unshielded Wirewound Inductor 2.5A 80 mOhm Max Radial |
| DC-resistans (DCR) | 80 mOhm Max |
| Nuvarande omdöme | 2.5A |
| Nuvarande - Mättnad | 2.6A |







FIXED IND 1UH 8.5A 15 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 4.2A 30 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 4.7A 25 MOHM TH
FIXED IND 1MH 250MA 6 OHM TH
FIXED IND 22UH 1.8A 130 MOHM TH
FIXED IND 220UH 500MA 1.2 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 6.3A 20 MOHM TH
FIXED IND 100UH 800MA 550MOHM TH
FIXED IND 6.8UH 3.3A 34 MOHM TH
FIXED IND 1.5MH 190MA 8 OHM TH