| Tillverkarens artikelnummer : | Y07931K91100T0L |
|---|---|
| RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillverkare / Brand : | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 1.911K OHM 0.6W 0.01% RADIAL |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Y07931K91100T0L.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | Y07931K91100T0L |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | RES 1.911K OHM 0.6W 0.01% RADIAL |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | Y07931K91100T0L.pdf |
| Tolerans | ±0.01% |
| Temperatur koefficient | ±2ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | - |
| Storlek / Dimension | 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm) |
| Serier | RCK |
| Motstånd | 1.911 kOhms |
| Effekt (Watt) | 0.6W |
| Förpackning / Fodral | Radial |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.336" (8.53mm) |
| Funktioner | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Metal Foil |








RES 1.96K OHM 0.6W 1% RADIAL

RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL

RES 1.62K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

RES 1.941K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

RES 1.941K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

RES 1.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

RES 1.832K OHM 0.6W 0.5% RADIAL

RES 1.96K OHM 0.6W 1% RADIAL

RES 1.82K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

RES 1.69K OHM 0.6W 0.1% RADIAL