| Tillverkarens artikelnummer : | PPTR0400AP2VB-R072 | RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Honeywell Microelectronics & Precision Sensors | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | TRANSDUCER PREC PRESSURE | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PPTR0400AP2VB-R072(1).pdfPPTR0400AP2VB-R072(2).pdfPPTR0400AP2VB-R072(3).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PPTR0400AP2VB-R072 |
|---|---|
| Tillverkare | Honeywell Microelectronics & Precision Sensors |
| Beskrivning | TRANSDUCER PREC PRESSURE |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | PPTR0400AP2VB-R072(1).pdfPPTR0400AP2VB-R072(2).pdfPPTR0400AP2VB-R072(3).pdf |
| Spänning - Tillförsel | 6V ~ 30V |
| Avslutningsstil | Connector |
| Leverantörs Device Package | - |
| Serier | PPTR |
| Trycktyp | Absolute |
| Port Style | Threaded |
| Hamnstorlek | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Förpackning / Fodral | Cylinder |
| Paket | Bulk |
| Utmatningstyp | Analog, RS-232 |
| Produktion | 0 V ~ 5 V |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Arbetstryck | 400PSI (2757.9kPa) |
| Maximalt tryck | 1200PSI (8273.71kPa) |
| Funktioner | - |
| tillämpningar | Industrial Automation |
| Noggrannhet | ±0.24% |








TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE

TRANSDUCER PREC PRESSURE