| Tillverkarens artikelnummer : | LTR18EZPJ3R6 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | LAPIS Semiconductor |
| Lager skick : | 5000 pcs Stock |
| Beskrivning : | RES 3.6 OHM 5% 3/4W 0612 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | LTR18EZPJ3R6.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | LTR18EZPJ3R6 |
|---|---|
| Tillverkare | LAPIS Semiconductor |
| Beskrivning | RES 3.6 OHM 5% 3/4W 0612 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 5000 pcs |
| Datablad | LTR18EZPJ3R6.pdf |
| Tolerans | ±5% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0612 |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Serier | LTR |
| Motstånd | 3.6 Ohms |
| betyg | - |
| Effekt (Watt) | 0.75W, 3/4W |
| Förpackning / Fodral | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |







RES SMD 43K OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 39K OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 3.9 OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 3.3 OHM 5% 3/4W 1206
RES SMD 3.9K OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 430 OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 3 OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 390 OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 43 OHM 3/4W 1206 WIDE
RES SMD 4.3K OHM 3/4W 1206 WIDE