| Tillverkarens artikelnummer : | SDR10EZPJ272 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | LAPIS Semiconductor |
| Lager skick : | 10000 pcs Stock |
| Beskrivning : | HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | SDR10EZPJ272.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | SDR10EZPJ272 |
|---|---|
| Tillverkare | LAPIS Semiconductor |
| Beskrivning | HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 10000 pcs |
| Datablad | SDR10EZPJ272.pdf |
| Tolerans | ±5% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0805 |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | SDR |
| Motstånd | 2.7 kOhms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.5W, 1/2W |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |







HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
RES 2.2 OHM 5% 1/2W 0805
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
RES 30 OHM 5% 1/2W 0805
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
RES 2.4K OHM 5% 1/2W 0805
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
RES 27 OHM 5% 1/2W 0805
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
RES 2.4 OHM 5% 1/2W 0805