| Tillverkarens artikelnummer : | PHG.1B.307.CLLD72 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | LEMO |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PHG.1B.307.CLLD72(1).pdfPHG.1B.307.CLLD72(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PHG.1B.307.CLLD72 |
|---|---|
| Tillverkare | LEMO |
| Beskrivning | CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | PHG.1B.307.CLLD72(1).pdfPHG.1B.307.CLLD72(2).pdf |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Solder Cup |
| Skärm | Shielded |
| Shell Storlek, MIL | - |
| Skallstorlek - Infoga | 307 |
| Shell Material | Brass |
| Shell Finish | Chrome |
| Serier | 1B |
| Primärmaterial | Metal |
| Paket | Bulk |
| Orientering | G |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 250°C |
| Antal positioner | 7 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Monteringsfunktion | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Sätt in material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Funktioner | Backshell |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 7A |
| Kontaktmaterial | Bronze |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 59.0µin (1.50µm) |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Färg | Silver |
| Kabelöppning | 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm) |
| Basproduktnummer | PHG.1B |
| Backshell Material, Plating | Brass, Chrome |
| tillämpningar | - |








LBP KeyG 7C CHR 2.7mm M BR

CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP

CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP

LBR KeyG 7C CHR 5.2mm D BR

CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP

CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP

LBR KeyG 7C CHR 6.2mm D BR

CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP