| Tillverkarens artikelnummer : | CD4043BDWE4 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments | Lager skick : | 69857 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | CD4043BDWE4 |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 69857 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel | 3 V ~ 18 V |
| Leverantörs Device Package | 16-SOIC |
| Serier | 4000B |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Utmatningstyp | Tri-State |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 7 Weeks |
| Logik typ | S-R Latch |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Oberoende kretsar | 4 |
| detaljerad beskrivning | S-R Latch 4 Channel 1:1 IC Tri-State 16-SOIC |
| Fördröjningstid - förökning | 50ns |
| Ström - Utgång Hög, Låg | 6.8mA, 6.8mA |
| Krets | 1:1 |
| Bas-delenummer | 4043 |








IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16-DIP
R-S LATCH

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC

CMOS QUAD NOR R/S LATCH WITH 3-S

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16-DIP

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC

IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SOIC