| Tillverkarens artikelnummer : | UPW0J470MDD6 | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Nichicon | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | UPW0J470MDD6(1).pdfUPW0J470MDD6(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | UPW0J470MDD6 |
|---|---|
| Tillverkare | Nichicon |
| Beskrivning | CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | UPW0J470MDD6(1).pdfUPW0J470MDD6(2).pdf |
| Spänningsvärde | 6.3 V |
| Tolerans | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Storlek / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Serier | UPW |
| Ripple Current @ Low Frequency | 36 mA @ 120 Hz |
| betyg | - |
| Polarisering | Polar |
| Förpackning / Fodral | Radial, Can |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Livstid @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly | 0.079" (2.00mm) |
| Impedans | 950 mOhms |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | - |
| Kapacitans | 47 µF |
| tillämpningar | General Purpose |







CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL