| Tillverkarens artikelnummer : | ECQ-E4393RKF |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ECQ-E4393RKF.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ECQ-E4393RKF |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | ECQ-E4393RKF.pdf |
| Spänningsvärde - DC | 400V |
| Spänningsvärde - AC | - |
| Tolerans | ±10% |
| Uppsägning | PC Pins |
| Storlek / Dimension | 0.472' L x 0.193' W (12.00mm x 4.90mm) |
| Serier | ECQ-E(F) |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | Radial |
| Paket | Tape & Box (TB) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Spridning av bly | 0.394' (10.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.512' (13.00mm) |
| Funktioner | - |
| Dielektriskt material | Polyester, Metallized |
| Kapacitans | 0.039 µF |
| Basproduktnummer | ECQ-E4393 |
| tillämpningar | General Purpose |







CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL

CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL

CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD

FILM CAPACITOR

CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL

CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD