| Tillverkarens artikelnummer : | ELJ-NJ56NGF2 | RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Panasonic | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ELJ-NJ56NGF2(1).pdfELJ-NJ56NGF2(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ELJ-NJ56NGF2 |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | ELJ-NJ56NGF2(1).pdfELJ-NJ56NGF2(2).pdf |
| Typ | Wirewound |
| Tolerans | ±2% |
| Leverantörs Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Storlek / Dimension | 0.063' L x 0.031' W (1.60mm x 0.80mm) |
| Skärm | Unshielded |
| Serier | NJ |
| betyg | - |
| Q @ Freq | 38 @ 200MHz |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Material - Kärna | Non-Magnetic |
| Induktansfrekvens - Test | 200 MHz |
| Induktans | 56 nH |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.031' (0.80mm) |
| Frekvens - Självresonans | 2.7GHz |
| DC-resistans (DCR) | 300mOhm Max |
| Current Rating (AMPS) | 360 mA |
| Aktuell - mättnad (ISAT) | - |
| Basproduktnummer | ELJ-NJ |








FIXED IND 5.6NH 750MA 80MOHM SMD

FIXED IND 3.9NH 850MA 60MOHM SMD

FIXED IND 3.9NH 850MA 60MOHM SMD

FIXED IND 47NH 380MA 280MOHM SMD

FIXED IND 47NH 380MA 280MOHM SMD

FIXED IND 4.7NH 850MA 60MOHM SMD

FIXED IND 5.6NH 750MA 80MOHM SMD

FIXED IND 68NH 340MA 350MOHM SMD

FIXED IND 68NH 340MA 350MOHM SMD

FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD