| Tillverkarens artikelnummer : | ERA-1ARB2430C |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | 950 pcs Stock |
| Beskrivning : | RES SMD 243 OHM 0.1% 1/20W 0201 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ERA-1ARB2430C(1).pdfERA-1ARB2430C(2).pdfERA-1ARB2430C(3).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ERA-1ARB2430C |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RES SMD 243 OHM 0.1% 1/20W 0201 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 950 pcs |
| Datablad | ERA-1ARB2430C(1).pdfERA-1ARB2430C(2).pdfERA-1ARB2430C(3).pdf |
| Tolerans | ±0.1% |
| Temperatur koefficient | ±10ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0201 |
| Storlek / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Serier | ERA-1A |
| Motstånd | 243 Ohms |
| betyg | - |
| Effekt (Watt) | 0.05W, 1/20W |
| Förpackning / Fodral | 0201 (0603 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Funktioner | - |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thin Film |
| Basproduktnummer | ERA-1AR |







RES SMD 249 OHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/20W 0201
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/20W 0201