| Tillverkarens artikelnummer : | ERJ-P6WF1823V |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ERJ-P6WF1823V(1).pdfERJ-P6WF1823V(2).pdfERJ-P6WF1823V(3).pdfERJ-P6WF1823V(4).pdfERJ-P6WF1823V(5).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ERJ-P6WF1823V |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | ERJ-P6WF1823V(1).pdfERJ-P6WF1823V(2).pdfERJ-P6WF1823V(3).pdfERJ-P6WF1823V(4).pdfERJ-P6WF1823V(5).pdf |
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0805 |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | ERJ-P6W |
| Motstånd | 182 kOhms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.5W, 1/2W |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |
| Basproduktnummer | ERJ-P6 |







RES SMD 18.2K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 18 OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 182 OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 180K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 187K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 18K OHM 1% 1/2W 0805
RES SMD 187 OHM 1% 1/2W 0805