| Tillverkarens artikelnummer : | HC4E-H-AC115V | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Panasonic | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115VAC | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | HC4E-H-AC115V(1).pdfHC4E-H-AC115V(2).pdfHC4E-H-AC115V(3).pdfHC4E-H-AC115V(4).pdfHC4E-H-AC115V(5).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | HC4E-H-AC115V |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115VAC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | HC4E-H-AC115V(1).pdfHC4E-H-AC115V(2).pdfHC4E-H-AC115V(3).pdfHC4E-H-AC115V(4).pdfHC4E-H-AC115V(5).pdf |
| Avslutningsstil | Plug In |
| Kopplingsspänning | 250VAC - Max |
| Serier | HCE |
| Seal Rating | - |
| Frigöringstid | 20 ms |
| Relä typ | General Purpose |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 60°C |
| Använd tid | 20 ms |
| Måste frigöra spänning | 34.5 VAC |
| Måste använda spänningen | 92 VAC |
| Monteringstyp | Socketable |
| Funktioner | - |
| Kontaktvärdering (Aktuell) | 2 A |
| Kontaktmaterial | Silver Nickel (AgNi), Gold (Au) |
| Kontaktformulär | 4PDT (4 Form C) |
| Spolspänning | 115VAC |
| Spol typ | Non Latching |
| Spolisolering | - |
| Spolström | 10.4 mA |
| Basproduktnummer | HC4E-H |







RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24VAC

RELAY GEN PURP 4PDT 24VDC

RELAY GEN PURP 4PDT 200VAC

RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V

RELAY GEN PURP 4PDT 120VAC

RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 6V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 100VAC
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12VAC
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 240VAC

RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V