| Tillverkarens artikelnummer : | 1996812 | RoHs status : | Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Phoenix Contact | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 1996812.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 1996812 |
|---|---|
| Tillverkare | Phoenix Contact |
| Beskrivning | TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 1996812.pdf |
| Wire Strip Length | - |
| Wire Gauge eller Range - mm² | - |
| Wire Gauge eller Range - AWG | - |
| Spänning - UL | 300 V |
| Spänning - IEC | 320 V |
| Typ | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Moment - Skruv | - |
| Avslutningsstil | Solder |
| Serier | COMBICON MCV |
| Skruvstorlek | - |
| Positioner per nivå | 4 |
| Plug Wire Entry | - |
| Tonhöjd | 0.138" (3.50mm) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | - |
| Antal positioner | 4 |
| Antal nivåer | 1 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Isolationshöjd | 0.362" (9.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Bostadsmaterial | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Huvudorientering | Vertical |
| Funktioner | Mating Flange, Pick and Place Cap |
| Nuvarande - UL | 8 A |
| Nuvarande - IEC | 8A per Position |
| Kontakta svanslängd | 0.134" (3.40mm) |
| Kontakta Mating Finish | Tin |
| Kontaktmaterial | - |
| Färg | Black |








CONN PLUG ARINC 71C1A/71C1/13C2

CONN D-SUB RCPT 9POS VERT SLDR

CONN D-SUB PLUG 9POS SOLDER

TERM

TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
CONTACT PIN COAX CBL 0.047" GOLD

TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 3.5MM

8 POS VITA 67 RF MODULE, BACKPLA
8 POS VITA 67 RF MODULE, BACKPLA

CONN RCPT ARINC 150/71C1/11Q2