| Tillverkarens artikelnummer : | REM6-2412S/A |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | RECOM Power |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER 12V 6W |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | REM6-2412S/A(1).pdfREM6-2412S/A(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | REM6-2412S/A |
|---|---|
| Tillverkare | RECOM Power |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER 12V 6W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | REM6-2412S/A(1).pdfREM6-2412S/A(2).pdf |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 12V |
| Spänning - Isolering | 5 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 18V |
| Spänning - Ingång (Max) | 36V |
| Typ | Isolated Module |
| Storlek / Dimension | 1.25' L x 0.80' W x 0.40' H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Serier | MEDLINE REM6 (6W) |
| Effekt (Watt) | 6 W |
| Förpackning / Fodral | 24-DIP Module, 5 Leads |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Funktioner | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Effektivitet | 89% |
| Ström - Utgång (Max) | 500mA |
| Basproduktnummer | REM6-2412 |
| tillämpningar | ITE (Commercial), Medical |







DC DC CONVERTER +/-12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER +/-12V 6W