| Tillverkarens artikelnummer : | STW40NF20 |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | STMicroelectronics |
| Lager skick : | 8650 pcs Stock |
| Beskrivning : | MOSFET N-CH 200V 40A TO-247 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | STW40NF20.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | STW40NF20 |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Beskrivning | MOSFET N-CH 200V 40A TO-247 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 8650 pcs |
| Datablad | STW40NF20.pdf |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | TO-247-3 |
| Serier | STripFET™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 45 mOhm @ 20A, 10V |
| Effektdissipation (Max) | 160W (Tc) |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | TO-247-3 |
| Andra namn | 497-5807-5 |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 38 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 2500pF @ 25V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 75nC @ 10V |
| FET-typ | N-Channel |
| FET-funktionen | - |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På) | 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 200V |
| detaljerad beskrivning | N-Channel 200V 40A (Tc) 160W (Tc) Through Hole TO-247-3 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 40A (Tc) |








IC LI-ION BATT CHRGR DUAL 24QFN
N-CHANNEL 900 V, 0.110 OHM TYP.,
MOSFET N-CH 600V 34A EP TO247
MOSFET N-CH 600V 34A TO-247
MOSFET N-CHANNEL 950V 38A TO247
MOSFET N-CH 600V 34A
MOSFET N-CH 650V 33A TO-247
MOSFET N-CH 500V 37A TO-247
MOSFET N-CH 650V 32A TO247
MOSFET N-CH 950V 38A TO247