| Tillverkarens artikelnummer : | 8D511W05SE |
|---|---|
| RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillverkare / Brand : | Souriau Connection Technology |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | 8D 5C 5#20 SKT PLUG |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 8D511W05SE.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 8D511W05SE |
|---|---|
| Tillverkare | Souriau Connection Technology |
| Beskrivning | 8D 5C 5#20 SKT PLUG |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 8D511W05SE.pdf |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Crimp |
| Skärm | Shielded |
| Shell Storlek, MIL | - |
| Skallstorlek - Infoga | 11-5 |
| Shell Material | Aluminum |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Serier | MIL-DTL-38999 Series III, 8D |
| Primärmaterial | Metal |
| Paket | Bulk |
| Orientering | E |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 175°C |
| Antal positioner | 5 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Monteringsfunktion | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | - |
| Sätt in material | Thermoplastic |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Funktioner | Coupling Nut |
| Fästningstyp | Threaded |
| Current Rating (AMPS) | 7.5A |
| Kontaktmaterial | Copper Alloy |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | - |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Färg | Olive Drab |
| Kabelöppning | - |
| Basproduktnummer | 8D511W |
| Backshell Material, Plating | - |
| tillämpningar | Aviation, Marine, Military |








8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 5C 5#20 SKT PLUG

8D 4C 4#22D PIN PLUG