| Tillverkarens artikelnummer : | RAVF104DFT51R0 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Stackpole Electronics, Inc. |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | RAVF104DFT51R0(1).pdfRAVF104DFT51R0(2).pdfRAVF104DFT51R0(3).pdfRAVF104DFT51R0(4).pdfRAVF104DFT51R0(5).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | RAVF104DFT51R0 |
|---|---|
| Tillverkare | Stackpole Electronics, Inc. |
| Beskrivning | RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | RAVF104DFT51R0(1).pdfRAVF104DFT51R0(2).pdfRAVF104DFT51R0(3).pdfRAVF104DFT51R0(4).pdfRAVF104DFT51R0(5).pdf |
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | ±200ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | - |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Serier | RAVF |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Motstånd Matchningsförhållande | - |
| Motstånd (ohm) | 51 |
| Effekt per element | 62.5mW |
| Förpackning / Fodral | 0804, Convex, Long Side Terminals |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal motstånd | 4 |
| Antal stift | 8 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Krets typ | Isolated |
| tillämpningar | Automotive AEC-Q200 |







RES ARRAY 4 RES 510K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 0804
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804