| Tillverkarens artikelnummer : | VE-J34-IW | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Vicor | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER 48V 100W | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | VE-J34-IW(1).pdfVE-J34-IW(2).pdfVE-J34-IW(3).pdfVE-J34-IW(4).pdfVE-J34-IW(5).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | VE-J34-IW |
|---|---|
| Tillverkare | Vicor |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER 48V 100W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | VE-J34-IW(1).pdfVE-J34-IW(2).pdfVE-J34-IW(3).pdfVE-J34-IW(4).pdfVE-J34-IW(5).pdf |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 48V |
| Spänning - Isolering | 3 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 42V |
| Spänning - Ingång (Max) | 60V |
| Typ | Isolated Module |
| Storlek / Dimension | 2.28' L x 2.40' W x 0.50' H (57.9mm x 70.0mm x 12.7mm) |
| Serier | VE-J00™ (100W) |
| Effekt (Watt) | 100 W |
| Förpackning / Fodral | Half Brick |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 100°C |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Funktioner | OCP, SCP |
| Effektivitet | 90% |
| Ström - Utgång (Max) | 2.08A |
| Basproduktnummer | VE-J34 |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |








DC DC CONVERTER 48V 25W

DC DC CONVERTER 48V 100W

DC DC CONVERTER 48V 25W

DC DC CONVERTER 48V 25W

DC DC CONVERTER 48V 100W

DC DC CONVERTER 48V 100W

DC DC CONVERTER 48V 25W

DC DC CONVERTER 48V 100W

DC DC CONVERTER 48V 25W

DC DC CONVERTER 48V 100W