| Tillverkarens artikelnummer : | VI-B2K-IX-F2 | RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Vicor | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER 40V 75W | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | VI-B2K-IX-F2(1).pdfVI-B2K-IX-F2(2).pdfVI-B2K-IX-F2(3).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | VI-B2K-IX-F2 |
|---|---|
| Tillverkare | Vicor |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER 40V 75W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | VI-B2K-IX-F2(1).pdfVI-B2K-IX-F2(2).pdfVI-B2K-IX-F2(3).pdf |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 40V |
| Spänning - Isolering | 3 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 21V |
| Spänning - Ingång (Max) | 56V |
| Typ | Isolated Module |
| Storlek / Dimension | 4.60' L x 1.86' W x 1.05' H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm) |
| Serier | VI-200™ (75W) |
| Effekt (Watt) | 75 W |
| Förpackning / Fodral | Full Brick |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Funktioner | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Effektivitet | 90% |
| Ström - Utgång (Max) | 1.88A |
| Basproduktnummer | VI-B2K |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |








DC DC CONVERTER 40V 75W

DC DC CONVERTER 40V 50W

DC DC CONVERTER 40V 75W

DC DC CONVERTER 40V 50W

DC DC CONVERTER 40V 75W

DC DC CONVERTER 40V 100W

DC DC CONVERTER 40V 75W

DC DC CONVERTER 40V 75W

DC DC CONVERTER 40V 100W

DC DC CONVERTER 40V 75W