| Tillverkarens artikelnummer : | Y14532K50000A0L |
|---|---|
| RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillverkare / Brand : | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 2.5K OHM 0.6W 0.05% RADIAL |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Y14532K50000A0L.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | Y14532K50000A0L |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | RES 2.5K OHM 0.6W 0.05% RADIAL |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | Y14532K50000A0L.pdf |
| Tolerans | ±0.05% |
| Temperatur koefficient | ±0.2ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | - |
| Storlek / Dimension | 0.300' L x 0.105' W (7.62mm x 2.67mm) |
| Serier | Z |
| Motstånd | 2.5 kOhms |
| Effekt (Watt) | 0.6W |
| Förpackning / Fodral | Radial |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.336' (8.53mm) |
| Funktioner | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Metal Foil |







RES 2.55K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
RES 2.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
RES 2.265K OHM 0.6W 1% RADIAL
RES 2.4K OHM 0.6W 0.005% RADIAL

RES 2.23K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
RES 2.5K OHM 0.6W 0.005% RADIAL

RES 2.2727K OHM 0.01% 0.6W RAD
RES 2.49K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL